DEVA Partisi Genel Başkanı Ali BABACAN, FOX TV de konuk oldu: “Seçim için 2 ihtimal var; Kasım 2022 ya da Haziran 2023!”

Ekonomi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali BABACAN, FOX TV de konuk oldu: “Seçim için 2 ihtimal var; Kasım 2022 ya da Haziran 2023!”

DEVA Partisi @devapartisi Genel Başkanı Ali Babacan, FOX TV de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk oldu!

“Ülkeyi yöneten zihniyet, bazı davalara kafayı takıyorsa mahkemelerin hareket alanı kalmıyor. Maalesef mahkemeler, bağımsızlıkları ve tarafsızlıkları ellerinden alındığı ve hükûmetin talimatıyla iş yapmak zorunda kaldıkları için hukukun gereğini yapamıyorlar.”

“Sağlık sisteminin çökme sebeplerinden en önemlisi de doktorlarımızın yurt dışına kaçması. Erdoğan ve Bahçeli’nin sağlık çalışanları ile ilgili söylemleri korkunç. Haklı davalarını savunan doktorlarımıza ‘terörist’ diyorlar.”

“İnşaat maliyetleri yıldan yıla değil, günden güne artıyor. En fazla 3-4 saatlik fiyat alabiliyorsunuz. Konut fiyatları ve kiralar arttıysa bunun en önemli sebebi inşaat maliyetlerindeki artıştır.”

“Enflasyonun kökünü kazıp indiğinizde döviz kurundaki patlamayı görüyorsunuz. En önemli sebebi, Sayın Erdoğan’ın Merkez Bankası’nı talimatla, kafasına estiği gibi yönetmeye başlamasıdır.”

“Böylesine enflasyonu Türkiye 25 yıldır görmedi. Bu enflasyon en son Çiller döneminde yaşanmıştı. O da ekonomistti ya… Zaten kim ‘Ben bu işi biliyorum, tek başıma yapacağım’ diyorsa, ondan korkun.”

“Bu tipik otoriter liderlerin görevlerinin son dönemlerinde söylediği ifadeler. Kendisini ülkeyle, milletle özdeşleştiriyor. Öyle değil, kimse kusura bakmasın. Bugün seçim olsa Erdoğan kazanabilir mi, kazanamaz.”

“Bu paranın tedavüle girdiği tarih 2009. 2009’da 200 liramız tam 123 dolar ediyor. Bu 200 lirayı ben size 13 Eylül 2021’deki programda göstermiştim ‘123 dolar indi 23 dolara’ diye. Şimdi yeniden program yapıyoruz. Kaç dolar ediyor? 12 dolar.”

“Seçilecek Cumhurbaşkanı şu andaki yetkileri eline alıp ‘Ben hiç kimseyi dinlemem, aklıma eseni yaparım’ dememeli. Bunun için geçiş sürecinde cumhurbaşkanının yetkilerini nasıl kullanacağını tanımlamamız ve altı siyasi partinin de bunu imzalaması gerekiyor.”

“Elle tutulur bir sağlık kalmıştı, o da çökme noktasına geldi.”

“Bu ayın ortasında Yargı Reformu Eylem Planımızı açıklıyoruz. Arkasından sağlık, gençlik, turizm, sanayi geliyor. Eylül ayına kadar bütün eylem planlarını açıklamış olacağız.”

“Vatandaşlarımız DEVA’nın altına evet mührünü bastığında Beştepe’de duvarlar titreyecek.”

“Vatandaşlarımız DEVA’nın altına evet mührünü bastığında Beştepe’de duvarlar titreyecek.”

“Halkla buluştuğumuz zaman DEVA Partisi’yle ilgili tablo hiçbir anketin göstermediği kadar güçlü. İnsanlar tercihlerini ifade etmekten çekiniyor. Telefon geliyor, ‘Hangi partiye oy vereceksin?’. Ya cevap vermiyor ya da ‘AK Parti diyeyim, başıma iş gelmesin’ diyor.”

“Başarısızlığın gerekçesi olarak ta 9 sene önceki olayları göstermek tamamen bir çaresizlik ve tükenmişlik.

Sayın Erdoğan yoruldu. Bu memleketi de yoruyor. Artık ayrılmanın zamanı geldi.”


Haberi Paylaş: https://www.ktrhaber.com/?p=4076

Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Siyaset, Türkiye