İstanbul Milletvekili & Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak: “İYİ Parti, 31 Mart 2024 Seçim’lerine damga vuracaktır! Tüm İl, İlçe ve Belde’lerdeki Aday’larımızla, partimizi Türkiye Siyaset’inin başat aktörü yapmak için çalışmaktayız!”

Siyaset

İstanbul Milletvekili & Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak: “İYİ Parti, 31 Mart 2024 Seçim’lerine damga vuracaktır! Tüm İl, İlçe ve Belde’lerdeki Aday’larımızla, partimizi Türkiye Siyaset’inin başat aktörü yapmak için çalışmaktayız!”

“2019 Yerel Seçimleri’ne giden süreçte Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener’in vizyoner bakış açısıyla son 20 yılın en büyük seçim başarısının kazanılmasını sağlayan İYİ Parti, 31 Mart 2024 seçimlerine de damga vuracaktır. Memleketin tüm il, ilçe ve beldelerinde çıkaracağımız adaylarla partimizi Türkiye siyasetinin başat aktörü yapmak için çalışmalarımıza başlamış ve bunu gerçekleştirecek aday adaylarını değerlendirmek için yeni bir yapılanmaya gitmiş bulunmaktayız. Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın yeni organizasyon şemasına katkı sağlayan ve görev alan dava arkadaşlarımıza teşekkür ederim.”

“26 Ağustos ruhuyla rotamız net pusulamız millet”

#BURAKAKBURAK kimdir?

https://www.burakakburak.com/biyografi

1977 yılında doğdu.

Giresun, Espiyelidir.

Kocaeli Üniversitesi Turizm & Otelcilik ve Yeditepe Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun olmuştur. Vatani görevini Tunceli’de tamamlamıştır.

​Enerji sektöründe 15 yıl çeşitli kademelerde profesyonel olarak çalışmış ve yöneticilik yapmıştır. Teknoloji, Enerji ve gıda alanında faaliyet gösteren şirketler grubunda iş hayatına devam etmektedir.

SİYASİ HAYATI

Burak Akburak birçok STK’nın kuruluşunda yer alıp Başkanlık ve yöneticilik yapmıştır.2001 yılında gençlerin apolitik olmaması ve siyasete ilgi duymalarını sağlamak için Genç Demokratlar Derneği’ni kurmuştur. Ağrı’da bir köy okulu yaptırmanın yanı sıra AB ajansından alınan destekle Türkiye’nin ilk “Engelli İstihdamı Çalıştayı” organizasyonunu yapmıştır. Ulusal alanda ses getiren seminer ve sempozyumlar düzenlemiştir. Bugün Genç Demokratlar Derneği üyesi birçok genç ayrım olmadan farklı siyasi partilerde yöneticilik yapmaktadır. Yeditepe Üniversitesi Mezunlar Derneği kurucularından ve seçilmiş ilk Başkanıdır. 10 yıl Başkanlık yapmıştır. Burak Akburak halen sivil toplum kuruluşlarında da aktif görev ve üyeliklere sahiptir.

Ortadoğu Koleji Mezunlar Derneği üyeliği

Giresun Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği,

Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeliği,

Giresunspor Kulübü Üyeliği

Giresun Kalite Fındık Tanıtma Derneği Kurucu Üyeliği bunlardan bazılarıdır.

DPAP ve DYP kökenli siyasi gelenekten gelen bir ailede büyümüştür. DYP Gençlik Kollarında 1994-2000 yılları arasında görev almıştır. Mevcut siyasi partilerin Türkiye’nin sorunlarına çare olamayacağını düşündüğü için siyasete ara vermiştir.

25 Ekim 2017 ‘de tekrar siyasete girerek İYİ  Parti Kurucular Kurulu üyesi olmuştur. Sosyal Politikalar Başkanlığı bünyesinde İYİ Parti’nin ilk STK Başkanlığını kurarak Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı olmuştur. 20 Eylül 2020‘de 2. Olağan Kongre’de Genel İdare Kurulu Üyesi seçilmiş ve STK İlişkilerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

​14 Mayıs 2023 seçimleri sonucunda halkın iradesiyle, İstanbul 1. Bölge’den Milletvekili seçilmiştir.

Haziran 2023’te yapılan 3. İYİ Parti Olağan Kurultayında yeniden Genel İdare Kurulu üyeliğine seçilmiş ve Yerel Yönetimler Başkanlığı görevine getirilmiştir.

Burak Akburak, evli ve 1 kız çocuğu babasıdır.


Haberi Paylaş: https://www.ktrhaber.com/?p=4838

Siyaset, Türkiye