Milletvekili Metin ERGUN: “#BüyükTaarruz; #GaziMustafaKemalAtatürk başkomutanlığında, #26Ağustos1922 de başlayan, #30Ağustos1922 de #zafer’le sonuçlanan milletimizin muhteşem mücadelesidir.”

Genel

Milletvekili Metin ERGUN: “#BüyükTaarruz; #GaziMustafaKemalAtatürk başkomutanlığında, #26Ağustos1922 de başlayan, #30Ağustos1922 de #zafer’le sonuçlanan milletimizin muhteşem mücadelesidir.”

“İYİ Parti’li Belediyeler 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Gerekli Tedbirleri Alarak Coşkuyla Kutlayacaklar.”

Türk Milletinin son anayurdundaki varlığını ortadan kaldırmak isteyenlere karşı 98 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında, 26 Ağustos 1922’de Kocatepe’den başlattığı Büyük Taarruz ile elde ettiği destansı zaferin yıl dönümünü bir kez daha iftiharla kutlayacağız.

Büyük Taarruz; içine düştüğü bütün zorluklara rağmen vatanını savunan büyük milletimizin, birlik ve beraberlik içerisinde tarihe mal ettiği muhteşem mücadelesidir.

Kocatepe’de, Çiğiltepe’de, Tınaztepe’de, Belentepe’de yakılan istiklal meşalesi; Dumlupınar’da körüklenmiş ve Ege’ye kadar tüm yolu aydınlatmıştır. Türk Milletinin bağımsızlık aşkı, inancı, kararlılığı ve azmi karşısında çağın en modern silahları çaresiz kalmıştır.

Büyük Taarruz‘la birlikte Türk Milleti makûs talihini değiştirmiş ve 30 Ağustos 1922’de bağımsızlığı ve hürriyeti konusunda iradesini tüm dünyaya yeniden ilan etmiştir.

Kosova’dan Otlukbeli’ne, Çaldıran’dan Mohaç’a uzanan ve Çanakkale’de Anafartalar ve Conkbayır’la abideleşen, Türk Milletinin Zaferleri Büyük Taarruz ile taçlanmıştır.

Bu minvalde, tarihimizden aldığımız ilhamla, gelecekte daha huzurlu ve güçlü olacağımıza yönelik inancımızın hiçbir zaman eksilmeyeceğinin bilinmesini isteriz.

İstediği zaman her türlü kutlamayı yapan İktidarın, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesini yaşatan böyle bir günde tedbir almak maksadıyla yaptığı düzenlemeyi Şanlı Türk tarihi hak etmemektedir. 

Böylesine büyük bedeller ödeyerek kurduğumuz Cumhuriyetimizin; ideal ve kazanımlarına sadakatle bağlı olan İYİ Partililer olarak biz, içinden geçtiğimiz zorlu salgın şartlarına rağmen, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı büyük bir heyecan ve şevk içerisinde kutlayacağız.

Cumhuriyet’in kurucu felsefesinin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda büyük bir mücadele gösteren İYİ Partili Belediyelerimiz, Türk Milletinin bu büyük zaferinin yıl dönümünde yapılacak kutlamalarda salgın tedbirlerine azami hassasiyet göstererek gerekli çalışmaları yapacaklardır.

Belediyelerimiz tarafından, toplu ve kalabalık alanlarda yapılacak olan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında, salgınla mücadele tedbirlerinin “olmazsa olmazı” maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda gerekli tedbirler alınacaktır.

Bu vesile ile İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı olarak; Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Milletinin istiklali uğrunda şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyoruz.”

PROF. DR. METİN ERGUN

İYİ PARTİ MUĞLA MİLLETVEKİLİ

İYİ PARTİ YEREL YÖNETİMLER BAŞKANI

TANITICI REKLAM

                                                        


Haberi Paylaş: https://www.ktrhaber.com/?p=1030

Genel, Gündem, Siyaset, Türkiye, Video Galeri