Mustafa Sarıgül: “Türkiye’de, % 30 küsen oy var ve o oylar inşallah Türkiye Değişim Partisi’ne gelecek!”

Siyaset

Mustafa Sarıgül: “Türkiye’de, % 30 küsen oy var ve o oylar inşallah Türkiye Değişim Partisi’ne gelecek!”

Mustafa Sarıgül: “Türkiye’de, % 30 küsen oy var ve o oylar inşallah Türkiye Değişim Partisi’ne gelecek!”

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ GENEL BAŞKANI MUSTAFA SARIGÜL

#MustafaSarıgül @M_Sarigul #TürkiyeDeğişimPartisi @tdp_turkiye Genel Başkanı

Burdur da düzenlenen kapalı salon toplantısında coşkulu bir kitleye hitap etti, konuşması “Çare Sarıgül” ‘Başbakan Sarıgül’ sloganlarıyla zaman zaman kesildi.

Türkiye Değişim Partisi Lideri Sarıgül, konuşmasında aşağıdaki konulara değindi.

“#Türkiye’de %30 yüzen oy var diyorlar, Türkiye’de yüzen oy yok küsen oy var ve o küsen oylar inşallah Türkiye Değişim Partisi’ne gelecek.

Paylaştıkça çoğalan iki şey var birisi sevgi diğeri bilgi ülkemizi sevgiyle ve bilgiyle çok geliştireceğiz. Türkiye’nin sorunları neden çözülemiyor? Sevgi eksikliğinden, bilgi eksikliğinden. Türkiye Değişim Partisi ezberleri bozacak! Bütün bunların çözümü demokrasiden geçiyor siyasi partilerin demokratik olmasından geçiyor demokrasi için Türkiye Değişim Partisi kuruldu.

Sevgili kardeşlerim, toplumda yeni bir iktidar arayışı var bunu görüyorum Türkiye Değişim Partisi toplumun her kesimini kucaklayacak yeni bir siyaset anlayışı ile yeni bir enerji ile yola çıktı. Yeni bir iktidar artık zorunlu olmuştur artık tek hedefimiz var o da iktidarın anahtarını Akp’den almaktır bunu sizlerle başaracağıma inanıyorum.

Türkiye Değişim Partisi demokrasi için var, geçim sıkıntısı için var, işsizlik için var, tarımda üretim için var, sanayimiz için esnafımız için var, inançlara saygılı olmak için var, ulusal birliğimiz için var, bolluk bereket için dertlere derman olmak için var.

Değerli yurttaşlarım bu sorunlara çözüm bulmak gerekiyor sizleri bu sevgi yolculuğuna çağırıyorum, değişim için bütün kapıları çalın sevgi seli önünde durulmaz olacak Ankara’ya akacak… ülkemizde de sevgi ve barış kazanacak.

Bizler; bugünkü siyaset anlayışını değiştirmek dertlilere derman olmak için yollardayız.

Esnaflarımızın sorunlarını biliyorum çok mağdurlar, sıkıntıları son derece büyük, borç içinde kara kara düşünen esnaf kardeşlerim dükkanın kapalı aylardır soran yok senin için yollardayız.

Çiftçi kardeşlerim kredi borcunu ödemekte zorlandığı için traktörünü satan mazot parası bulamayan tohum alamayan çiftçi kardeşlerim senin için yollardayız.

İşçi kardeşlerim asgari ücretle 12 saat ter akıtan çoğu kez sigortası bile ödenemeyen her an işimi kaybederim endişesi taşıyan işçi kardeşlerim senin için yolardayız.

Sanayicilerimiz, tüccarlarımız, girişimcilerimiz sizin sorunlarınızı biliyorum fabrikasını çalıştırmak için çırpınan ancak ürettiğini satamayan işçi ücretini, devlete vergisini, bankaya kredi faizini ödemek için her tülü zorluğa katlanan sanayici kardeşim senin için yolardayız.

Engellilerimiz, emeklilerimiz, gençlerimiz sizin için yollardayız.

Görev verilmeyen öğretmenler, öğrenciler sizin için yollardayız.

Ülkemiz zengin bir ülke toprağımız, suyumuz, denizimiz, gölümüz, dağlarımız, madenlerimiz ormanlarımız var o zaman neden bu ülkede yoksul ve fakir yaşıyoruz? Bu zengin topraklarda yoksul yaşamak işsiz yaşamak kader değildir değiştireceğiz. Bu düzeni birlikte değiştireceğiz.

Burdur’da içme suyu kalitesinin düşük olması şehrin en büyük sorunudur. Burdur’da içme suyu kalitesinin ve kullanılabilir su kaynaklarının artırılması sağlanacaktır.

Önümüzdeki dönemlerde kuraklığın dünyayı etkisi altına alacağını biliyorken, Burdur’da bulunan mermer ocaklarının yer altı sularının yönlerinin değişmesine neden olması engellenecektir.

Şehir merkezindeki yoğunluk sebebiyle hava kirliliği sorunu yaşanmaktadır.

Burdur’da konum itibariyle rüzgar ve güneş enerji potansiyellerinin kullanımına yönelik çalışmaların yapılması gerekmektedir.

Şehir merkezinde otoparkların yetersizliği ve trafik yoğunluğu bulunmaktadır.

İlin fay hattı üzerinde bulunması Burdur açısından tehlikelidir. Deprem değil ihmal öldürür sözüne istinaden şehirde kentsel dönüşüme önem verilmesi gerekmektedir.

İlde sanayinin gelişmemiş olması en büyük sorunlardan biridir. Tarım ve hayvancılık şehri olan Burdur’da tarıma dayalı sanayi fabrikaların açılması gerekmektedir.

Burdur’da doğal kaynakların korunması gerekmektedir.

Burdur’da bulunan mermer ocaklarının sürekli doğal yapıyı tahrip etmesi engellenmesi gereken sorunlardandır.

Tarım ve hayvancılık şehri olmasına rağmen köyden kente olan göç sayısı yüksektir. Türkiye Değişim Partisi tarım ve hayvancılık politikalarıyla köyden şehre göç engellenecektir.

Burdur’un turizm kentlerine yakın olması sebebiyle turistlerin vakit kaybetmemek için Burdur’a uğramaması Turizm açısından Burdur’u istenilen seviyeye ulaştıramamıştır.”


Haberi Paylaş: https://www.ktrhaber.com/?p=2129

Siyaset, Türkiye