Ali Babacan DEVA Partisi’nin ilk Mitingi Gaziantep’te konuştu: “Demokrasi. Atılım. Derhal. Bugün!”

Ekonomi

Ali Babacan DEVA Partisi’nin ilk Mitingi Gaziantep’te konuştu: “Demokrasi. Atılım. Derhal. Bugün!”

Demokrasi ve Atılım Partisi‘nin ilk Mitingi Gaziantep Kalealtı‘nda yapıldı!

Ali Babacan DEVA Partisi Gaziantep Miting‘inde konuşma yaptı!

Ali Babacan DEVA Partisi’nin ilk Mitingi Gaziantep’te konuşması:

“DEVA Partisi varsa umut vardır. DEVA Partisi varsa adalet vardır. Güven bizde! Çözüm bizde! Anahtar bizde!”

“Bu pahalılık, bu yoksulluk, bu baskı dönemi bitecek. Özgür ve zengin bir ülke olacağız.”

“Türkiye’yi barışın, huzurun, özgürlüğün limanına sağ salim yanaştıracağız.”

“Şu para var ya, şu para 200 lira. Biz demokrasimizi ekonomimizi güçlendirdiğimizde 2009’da tedavüle çıkmıştı. Değeri 123 dolardı. Bugün kaç? 12,5 dolar. Hiçe döndü, pula döndü.”

“Şu son 5 ayda en az 30 milyar dolar daha döviz yaktılar. Yazık günah. Durmak bilmiyor. Madde bağımlılığına döndürdü işi. Zararlı alışkanlık bataklığına girdiler.”

“İhracatçının dövizinin yüzde 40’ına el koymaya başladılar. Sonra o dövizi arka kapıdan satıyorlar. Doymuyorlar, cayır cayır satıyorlar.”

“Krizlerin ortağı Bahçeli var ya, 2001 krizinde de memleketi mahveden hükûmete ortaktı. Bankaları batırdılar, esnafı borca gömdüler. Bugün Bahçeli hükümete yine ortak ve ülkede yine kriz var.”

“Sayın Erdoğan, gel beraberce Gaziantep’in sokaklarında şöyle bir tur atalım. Tabakhane’de, Cinderesi’nde, Şoför Ali Caddesi’nde, Perilikaya’da, Akyol’da gezelim de esnafın, vatandaşın halini gör. Çok değil 1 saat. Bu memlekette boş tost satışları başladı.”

“Sayın Erdoğan, şu 4 yıllık karnenden haber ver. Karnede hayat pahalılığı var mı? Var. Yüksek enflasyon var mı? Var. Derin yoksulluk var mı? Var. İnsanlar çöpten ekmek topluyor. İşsizlik var mı? Var. Tek imzayla yönetilen ülkenin hâli bu.”

“İktidardakiler sabah akşam hikaye anlatıp duruyorlar. Bırak kardeşim hikayeyi. Bir marul olmuş 10 lira bu memlekette. Pazarda taneyle meyve sebze satılıyor. Etiketlerde artık ‘yarım kilo’ fiyatları yazıyor. Ekonomiyi batırdınız.”

“DEVA Partisi gümbür gümbür geliyor. Damla damla yurdun dört bir yanından iktidara yürüyoruz. Emaneti teslim almaya geliyoruz.”

“Sayın Erdoğan; duy Gaziantep’i. O krizlerin ortağı Bahçeli’yi de al yanına, iyi dinle: Gaziantep ‘Yeter artık’ diyor, Gaziantep ‘Demokrasi’ diyor. Tüm Türkiye ‘Artık değişimin vakti geldi’ diyor.”

“Valiliğin ve belediyenin çıkardığı engellere karşı DEVA Partili olmasa da bizimle dayanışma içinde olan, demokrasi mücadelemizde bugün yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum.”

“Seçim masa başında kazanılmaz. Seçim meydanda kazanılır.

HODRİ MEYDAN!”

“Mitingimizi ulaşımı en zor yere göndermeye çalıştılar. İşte buradayız. On binler akın akın bu meydana geldi. Ey Beştepe, görüyor musun? Biz dimdik ayaktayız.”


Haberi Paylaş: https://www.ktrhaber.com/?p=4003

Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Siyaset, Türkiye