İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: “Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu iade-i ziyarette bulundu. Memleketin önemli meseleleriyle ilgili istişarede bulunduk!”

Dünya

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: “Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu iade-i ziyarette bulundu. Memleketin önemli meseleleriyle ilgili istişarede bulunduk!”

#SaadetPartisi Genel Başkanı #TemelKaramollaoğlu, #İYİParti Genel Başkanı #MeralAkşener‘i İYİ Parti Genel Merkezi’nde ziyaret etti.

İki lider görüşme sonrası ortak basın açıklamasında bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun iade-i ziyarette bulunduğunu belirterek memleketin önemli meselelerini tezekkür ettiklerini konuşma fırsatı bulduklarını, güzel bir görüşme yaptıklarını ve bu istişarelerin devam edeceğini belirtti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle;

“NE KONUŞULDU, NE OLDU HİÇ KİMSENİN HABERİ YOK”

Erdoğan’ın son dönemlerde bir alışkanlığı var, Biden ile de hiçbir devlet görevlisinin, uzmanın olmadığı bir görüşme yaptı. Aynı görüşme Putin ile de yapıldı. Ne konuşuldu, ne oldu, hiç kimsenin haberi yok. Ne görüşüldüğünü sadece Erdoğan biliyor. Biz bu tür görüşmelerin tek adam sisteminin göstergesi olduğuna ve doğru olmadığına inanıyoruz.

“BENİMLE İLGİLİ ORTAYA ATILAN İDDİALARA NET BİR CEVAP VERDİM”

Gelecek seçimlerde Erdoğan ve karşıtları değil, tek adam rejimi mi yoksa hukukun, adaletin tesis edildiği, demokrasinin tam olarak uygulandığı ve parlamenter demokrasiye geçisin bir seçimi mi olacağı bir tema olacak. Cumhur İttifakı, Millet İttifakı’nın adayını çok merak ediyor. Daha önceden “alsınlar seçim kararınını Millet İttifakı’nın adayını öğrensinler. 13. Cumhurbaşkanı, Millet İttifakı’nın adayı olacak” diye ifade etmiştim. Benim ile ilgili zaman zaman ortaya konan iddialarla ilgili de net bir şekilde cevap verdim. O gün seçilen Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı, çok hızlı bir biçimde parlamenter sisteme geçiren, Erdoğan’ın tek adamlık sisteminde mutlu mutlu kullandığı o yetkileri kullanmayacak, seçildikten sonra parlamenter sisteme geçilmesiyle beraber Almanya Cumhurbaşkanı gibi bir Cumhurbaşkanı olmaya devam edecek ve mutlaka kazacak bir arkadaşımız olacak. Bu nedenle de ben Cumhurbaşkanı adayı değil, partimin 1. parti olacağı ona göre yönelik çalışacağımız parlamenter sistemin başbakanlığına talibim dedim.

“MİLLETİMİZE SÖZ VERDİĞİMİZ BİR METİN OLACAK”

Millet İttifakı’nın bileşenlerinin Genel Başkan Yardımcıları kendi aralarında görüşüyorlar. İYİ Parti olarak, “iyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sistem adı altında ana ilkelerini, devlet tasarımını, sistem tasarımı öne koyduğumuz bir açıklama yaptık. Diğer siyasi partilerinde bu konuda görüşleri var.  Bu unsurların ortaklaşmasına dair bir çalışma var. Daha sonra bir araya gelip, hepimizin imzasını atacağı bir çerçeve oluşacak. Bu aynı zamanda seçimlerde milletimize  atacağımız adımların da yer alacağı bir mütabakat, milletimize söz verdiğimiz bir metin olacak.

“MERKEZ BANKASI BAŞKANI TALİMATI YERİNE GETİRDİ”

Erdoğan talimatı verdi, özerk olduğu iddia edilen Merkez Bankası başkanı talimatı yerine getirdi. Erdoğan’ın müthiş ekonomistliği ve Nobel’e aday olması gereken bir ekonomist bakış açısı var “faiz sebep enflasyon sonuç” diye. Bu tezinin ispatı için kendini yerden yere atan bir bürokrasi anlayışıyla karşı karşıyayayız. Ekonomi için de, kanun, hukuk, adalet, demokrasi gerekiyormuş. Ekonominin patronu güvendir. Türkiye’de maalesef demokrasinin tek adam sistemi içine hapsedilmesi neticesiyle “tak diye söylüyorum, şak diye yapıyorum, işte tak diye söyledi şak diye yapıldı, 8.89’a çıkmış bir dolar var. Kişi başına kaybı hesaplayın, Türkiye’nin dolar borçları üzerinden de kaybını ayrıca hesaplayın ama Erdoğan’ın gönlü hoş oldu.        


Haberi Paylaş: https://www.ktrhaber.com/?p=3140

Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Siyaset, Türkiye