“İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı, Belgrad Ormanı’nda, Orman Haftası kapsamında yürüyüş etkinliği düzenledi!”

Genel

“İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı, Belgrad Ormanı’nda, Orman Haftası kapsamında yürüyüş etkinliği düzenledi!”

“İYİ Parti İstanbul İl Başkanı #BuğraKavuncu, Hukuk Politikaları Genel Başkan Yardımcısı #BahadırErdem, Doğa ve Çevre Politikaları Genel Başkan Yardımcısı #ArzuÖnşen, Doğa ve Çevre Politikaları Başkanlığı Başkan Yardımcısı-İş İnsanı #NimetÖzdemir ve birçok yöneticinin katılımı ile birlikte #OrmanHaftası kapsamında #BelgradOrmanı’nda yürüyüş yapıldı.”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı, 21-26 Mart Orman Haftası kapsamında yürüyüş etkinliği düzenledi.

Belgrad Ormanı’ndaki Neşetsuyu Parkurunda başlayan yürüyüşe vatandaşlar da ilgi gösterdi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, yürüyüş ve orman haftası konusunda konuştu:

“Partililerimizle birlikte, güzel havayı değerlendirmek ve bu cumartesi gününü hep birlikte geçirmek istedik. Doğa ve Çevre Politikaları Başkanlığımızın da desteğiyle çok güzel bir yürüyüş gerçekleştirdik. Binbir güzellikle dolu ülkemizde maalesef çevre konusunda yeterli hassasiyet oluşmadı. Çevre kirliliğiyle birlikte konumumuz gereği küresel iklim krizinden en çok etkilenecek ülkelerden biriyiz. Bununla ilgili hem genelde hem de yerel yönetimlerde kapsamlı politikaların oluşturulması gerekiyor.”

“ÇEVREYİ KORUMAK MİLLİYETÇİLİĞİN GEREĞİDİR”

“Vatanseverliğin en önemli göstergesi çevre bilincidir. Çevre konusunda duyarlı ve bilinçli olmamız gerekiyor. Mümkün olan her düzeyde gerek önlemler gerek de daha yaşanılabilir ve yenilenebilir bir çevre için mücadele etmemiz lazım. İYİ Parti olarak bunu önemsiyoruz çünkü bizim milliyetçilik anlayışımızın daha çağdaş, modern ve yenilikçi olabilmesi için çevre çok büyük önem taşıyor. Sürdürülebilirlik çok önemli. Geleceğin anahtar kelimesi gerçekten bu olacak. 2016 yılından beri yürürlükte olan Paris Anlaşmasını onaylamayan tek G20 ülkesi maalesef Türkiye. Ülkemizi Angola, Eritre, Lübnan, Libya veya Güney Sudan kategorisinde görmek üzücü bir durum. Elbette ülkemizin de kendi şartlarına göre geçerli sebepleri olabilir fakat bu noktada biraz daha makulu aramak zorundayız.”


Haberi Paylaş: https://www.ktrhaber.com/?p=2380

Genel, Gündem, Siyaset, Türkiye, Video Galeri